zielona strzałka
Podnośnik domowy Stiltz Duo+ w salonie

Winda domowa Stiltz Duo+

Inteligentna technologia i rozbudowane funkcje bezpieczeństwa powodują, że posiadanie windy domowej  Stiltz to czysta przyjemność.

Winda domowa Stiltz Duo+ może zostać zainstalowana w przeciągu jednego dnia , pod warunkiem że roboty budowlane zostały zakończone. Tak jak wszystkie nasze modele Stiltz jest windą wolnostojącą i nie potrzebuje do wsparcia ściany nośnej. Oznacza to brak głośnych wibracji, tylko płynną i cichą podróż pomiędzy kondygnacjami.

Stiltz Duo- Zalety

Małe kółko ze strzałkami wokół

Niewielki wymiar

Winda dowowa Stiltz posiada jeden z najmniejszych wymiarów wsród wind dostępnych na rynku i zajmuje mniej niż jeden metr kwadratowy powierzchni.

Standardowa wtyczka stosowana w windach Stiltz HomeLifts

Bardzo cichy tryb pracy

Wszystkie nasze windy podłączane są  do standardowego domowego gniazdka elektrycznego, dzięki temu są ekonomiczne w użyciu.

Symbol cichego podnoszenia

Bardzo cichy tryb pracy

W odróżnieniu od innych wind domowych, Stiltz nie posiada głośnych systemów hydraulicznych ani próżniowych przez co jest bardziej cichy niż niejedna winda schodowa.

Unikalny system poruszania się wykorzystywany przez Stiltz Homelift

Unitkatowy system podwójnych szyn

Winda domowa Stiltz porusza się po dwóch równoległych, pionowych i  samonośnych prowadnicach,  dzięki czemu nie potrzebuje wsaprcia na ścianie nośnej.

Timer reprezentujący szybki montaż Stiltz Lift

Szybki montaż

Dzięki modułowej budowie winda mieści się przez standardowe drzwi i pod stropy i może być zmontowana na miejscu bardzo szybko , nawet w ciągu jednego dnia.

Układ silnika Stiltz Duo+ Homelift

Samodzielny system napędowy

Winda domowa jest napędzana silnikiem elektrycznym, starannie umieszczonym i zamkniętym w przestrzeni dachowej kabiny. 

Specyfikacje Duo

 • Duo+: ciepła  jasnoszara konstrukcja z przezroczystymi panelami poliwęglanowymi.
 • Drzwi na połowe wysokości Automatycznie blokowane drzwi kabiny dopasowane do jej całkowitego stylu wykończenia.
 • 2 piloty Llame y envíe el elevador de forma remota, y utilícelo también para mover elementos pesados o incómodos entre plantas
 • Wewnętrzne nastrojowe oświetlenie LEDowe Zaprogramowane tak, aby LEDy zapalały się automatycznie po wejściu do windy i pozostawały włączone podczas jazdy.
 • System podtrzymania zasilania W razie przerwy w dostawie prądu podczas użytkowania windy , winda zjedzie na niższe piętro, czekajac do momentu przywrócenia zasilania.
 • Kurtyna świetlnazabezpieczająca kabinę. Drzwi na połowe wysokości są wyposażone w kurtynę świetlną.
 • Telefon wewnątrz kabiny W mało prawdopodobnym przypadku, w którym winda zatrzymałaby się podczas jej użytkowania przez osobę , można liczyć na pomoc poprzez wykonanie telefonu.
 • Uchwyt wewnątrz windy Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo dla użytkownikow windy.
 • Drzwi na pełną wysokość Automatycznie blokowane drzwi, które zastępują drzwi na pół wysokości z kurtyną świetlną.
 • Kurtyna świetlna zabezpieczająca kabinę. Czujniki ruchu są zamontowane przy wejściu do naszych wind (z wyjątkiem opcji drzwi na pełną wysokość ). Jeżeli ta bariera zostanie przerwana , winda się niezwłocznie zatrzyma.
 • Pokrywa zabezpieczająca Ta bardzo ważna funkcja zamyka otwór w stropie gdy winda znajduje się na dole. Pokrywa jest na tyle wytrzymała aby na niej stać albo wyłożyć oryginalną podłogą.
 • Wyłącznik kluczykowy Ta funkcja pozwala właścicielowi zabezbieczyć windę przed niechcianym użytkowaniem. Stosowane najczęściej w przypadku wyjazdu na urlop, albo gdy w pobliżu znajdują się dzieci.
 • Górne i dolne panele zabezpieczjące Korzystając z sensorów wykrywających przeszkody, winda Stiltz wykrywa obiekty znajdujące się pod nią lub nad nią powodując jej natychmiastowe zatrzymanie.
 • Panel sterujący stałego oddziaływania. Użytkowanie windy Stiltz wymaga stałego oddziaływania (nacisku) na panel sterujący. To pozwala użytkownikowi mieć pełną kontrolę nad windą podczas jazdy.
 • Czujniki obciążenia Nasze windy Duo posidają limt maksymalnego obciążenia do 170kg. Winda wykrywa przeciążenie i w takim wypadku nie pojedzie.
 • Czujniki wyważenia Czujniki wykryją jeżeli winda nie będzie wyważona i zapobiegną jej ruchowi.
 • Hamulec bezpieczeństwa W przypadku awarii przycisk ten jest centralnym przyciskiem zatrzymania windy.
 • Regulator prędkości Do wykrycia prędkości jazdy , winda używa optycznego czujnika. Jeżeli prędkość zostanie przekroczona ponad ograniczenie , czujnik powstrzyma windę przed dalszą jazdą w danym kierunku.

Windy Stiltz są w swej istocie bardzo prostą strukturą i koncepcją. Jeżli interesuje Cię trochę głebsza analiza techniczna spójrz poniżej.

 

Napęd Samodzielny bęben linowy, napęd motoreduktorowy z hamulcem.
Zasilanie Gniazdko 220–240 V, 5Amps
Maksymalne obciążenie Maks. 170 kg / 2 osoby stojąc lub 1 osoba siedząc.
Maksymalna wysokość podnoszenia 4,5m
Zabezpieczenia wejścia Kurtyna świetlna/ czujnik ruchu / opcjonalnie drzwi na pełną wysokość kabiny.
Maksymalna prędkość 15cm/ sek
Zgodność z wymogami dyrektyw maszynowych. Domowa winda osobowa spełniająca wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. Ponadto seria EN81 została opracowana, wyprodukowana i jest używana zgodnie z normą BS EN81-41:2010.
Przekrój lin 6mm galwanizowna lina stalowa
Dodatkowe czujniki Czujnik wyważenia I przeciążenia , regulator prędkości i kurtyna świetlna.
Typ oświetlenia 2x 3w LEDowe downlighty
Stacje wywoławcze 2 piloty zdalnego sterownia / opcja wezwania i wysłania windy (3 x stadradowe baterie typu AAA w każdym pilocie)
Montaż Typowy montaż zajmuje dwa dni
Sterowanie Panel kontrolny stałego oddziaływania
Konfiguracja Pojedyncze drzwi
Stiltz Duo+ Odcisk stopy windy domowej

Wymiary windy Stiltz Duo+

Bardzo kompaktowa winda Stiltz Duo+ ma wymiar: 1047 mm x 810mm , zajmując tym samym powierzchnię mniejsza niż 1m² . Zmieści się w małe przestrzenie w Twoim domu.

Zeznania klientów Stiltz
Quotemark

Nasza winda jest niezawodna , dyskretna i posiada dużo sprytnych i bezpiecznych funkcji.

Klient Stiltz