zielona strzałka
Trio+ Stiltz homelift

Winda domowa Stiltz Trio+

 

Dla większych rodzin allbo dla osób które poruszają się na wózku inwalidzkim , winda domowa Stiltz Trio Plus jest idealnym rozwiązaniem. Inteligentne wzornictwo tej windy dla wózka inwalidzkiego zapewnia szersze wejście , przy czym szyny są dyskretnie ukryte po bokach kabiny .

Trio + , podobnie jak cała gama produktów Stiltz,  jest dostepne w wersji z drzwiami na pół i na całą wysokość. Kurtyna świetlna zapwenia dodatkowe zapezpieczenie dla użytkowników – zarówo dla tych w kabinie jak i poza nią.

Stiltz Trio – Zalety

Koło i strzałki

Niewielki wymiar

Winda dowowa Stiltz posiada jeden z najmniejszych wymiarów wsród wind dostępnych na rynku i zajmuje mniej niż jeden metr kwadratowy powierchni.

Europa Rozmieszczenie wtyczek

Niskie zużycie prądu

Wszystkie nasze windy podłączane są  do standardowego domowego gniazdka elektrycznego, dzięki temu są ekonomiczne w użyciu

Słuch i fale dźwiękowe

Bardzo cichy tryb pracy

W odróżnieniu od innych wind domowych, Stiltz nie posiada głośnych systemów hydraulicznych ani próżniowych przez co jest bardziej cichy niż niejedna winda schodowa.

System dwutorowy

Unikatowy system podwójnych szyn

Winda domowa Stiltz porusza się po dwóch równoległych, pionowych i  samonośnych prowadnicach,  dzięki czemu nie potrzebuje wsaprcia na ścianie nośnej

timer

Szybki montaż

Dzięki modułowej budowie winda mieści się przez standardowe drzwi i pod stropy i może być zmontowana na miejscu bardzo szybko , nawet w ciągu jednego dnia.

układ silnika homelift

Samodzielny system napędowy

Winda domowa jest napędzana silnikiem elektrycznym, starannie umieszczonym i zamkniętym w przestrzeni dachowej kabiny. 

Specyfikacje windy domowej Trio

 • Trio+:  
 • Drzwi na połowe wysokości Automatycznie blokowane drzwi kabiny dopasowane to jej całkowitego wykończenia.
 • 2 piloty Wezwij i wyślij zdalnie windę oraz użyj jej do transportu cięższych obiektów pomiędzy kondygnacjami.
 • Wewnętrzne nastrojowe oświetlenie LEDoweZaprogramowane tak, aby LEDy zapalały się automatycznie po wejściu do windy i pozostawały włączone podczas jazdy.
 • System podtrzymania zasilania W razie przerwy w dostawie prądu podczas użytkowania windy , winda zjedzie na niższe piętro, czekajac do momentu przywrócenia zasilania.
 • Kurtyna świetlna zabezpieczająca kabinę. Drzwi na połowe wysokości są wyposażone w kurtynę świetlną.
 • Telefon wewnątrz kabinyW mało prawdopodobnym przypadku, w którym winda zatrzymałaby się podczas jej użytkowania przez osobę , można liczyć na pomoc poprzez wykonanie telefonu.
 • Uchwyt wewnątrz windy Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo dla użytkownikow windy
 • Drzwi na pełną wysokość Automatycznie blokowane drzwi, które zastępują drzwi na pół wysokości z kurtyną świetlną.
 • Kurtyna świetlna zabezpieczająca kabinę. Czujniki ruchu są zamontowane przy wejściu do naszych wind (z wyjątkiem opcji drzwi na pełną wysokość ). Jeżeli ta bariera zostanie przerwana , winda się niezwłocznie zatrzyma.
 • Pokrywa zabezpieczająca Ta bardzo ważna funkcja zamyka otwór w stropie gdy winda znajduje się na dole. Pokrywa jest na tyle wytrzymała aby na niej stać albo wyłożyć oryginalną podłogą.
 • Wyłącznik kluczykowy Ta funkcja pozwala właścicielowi zabezbieczyć windę przed niechcianym użytkowaniem. Stosowane najczęściej w przypadku wyjazdu na urlop, albo gdy w pobliżu znajdują się dzieci.
 • Górne i dolne panele zabezpieczjące Korzystając z sensorów wykrywających przeszkody, winda Stiltz wykrywa obiekty znajdujące się pod nią lub nad nią powodując jej natychmiastowe zatrzymanie.
 • Panel sterujący stałego oddziaływania. Użytkowanie windy Stiltz wymaga stałego oddziaływania (nacisku) na panel sterujący. To pozwala użytkownikowi mieć pełną kontrolę nad windą podczas jazdy.
 • Czujniki obciążenia Nasze windy Duo posidają limt maksymalnego obciążenia do 170kg. Winda wykrywa przeciążenie i w takim wypadku nie pojedzie.
 • Czujniki wyważenia Czujniki wykryją jeżeli winda nie będzie wyważona i zapobiegną jej ruchowi.
 • Hamulec bezpieczeństwa Ten opatentowany system zapobiega spadnięciu kabiny w mało prawdopodobnym przypadku poluzowania się lin.
 • Wyłącznik awaryjnyDo wykrycia prędkości jazdy , winda używa optycznego czujnika. Jeżeli prędkość zostanie przekroczona ponad ograniczenie , czujnik powstrzyma windę przed dalszą jazdą w danym kierunku.
 • Czujniki niewyważenia Czujniki wykrywają, czy winda jest niewyważona i zapobiegają jej ruchowi.
 • Mechanizm zapobiegający opadaniu Ten opatentowany system zapobiega opadaniu windy w przypadku, gdy liny stalowe są luźne.
 • Przycisk zatrzymania awaryjnego: Użytkownik znajdzie ten przycisk na środku frontu do użycia w nagłych wypadkach.
 • Detektor nadmiernej prędkości: Winda wykorzystuje czujnik optyczny do wykrywania prędkości jazdy. Jeśli przekroczona zostanie określona prędkość, czujnik uniemożliwi ruch windy w tym kierunku.

Windy Stiltz są w swej istocie bardzo prostą strukturą i koncepcją. Jeżli interesuje Cię trochę głebsza analiza techniczna spójrz poniżej.

Napęd Samodzielny bęben linowy, napęd motoreduktorowy z hamulcem
Zasilanie Gniazdko 220–240 V, 5Amps
Maksymalne obciążenie 220kg
Maksymalna wysokość podnoszenia 6m
Zabezpieczenia wejścia Kurtyna świetlna/ czujnik ruchu / opcjonalnie drzwi na pełną wysokość kabiny.
Maksymalna prędkość 15cm/ sek
Zgodność z wymogami dyrektyw maszynowych Domowa winda osobowa spełniająca wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. Ponadto seria EN81 została opracowana , wyprodukowana i jest używana zgodnie z normą BS EN81-41:2010.
Przekrój lin 6mm galwanizowna lina stalowa
Dodatkowe czujniki Czujnik wyważenia I przeciążenia , regulator prędkości i kurtyna świetlna.
Typ oświetlenia 2x 3w LEDowe downlighty
Stacje wywoławcze 2 piloty zdalnego sterownia / opcja wezwania i wysłania windy (3 x stadradowe baterie typu AAA w każdym pilocie)
Montaż Typowy montaż zajmuje dwa dni
Sterowanie Panel kontrolny stałego oddziaływania
Konfiguracja Opcja jednego wejścia albo „na przelot”
Stiltz Trio+ Odcisk stopy windy domowej

Wymiary windy Stiltz Trio+

Winda domowa Trio + ma wymiar 1047mm x 1280mm. W porównaniu z innymi windami dla wózków inwalidzkich dostępnymi na rynku , nasza winda nadal jest jedną z najmiejszych.

Quotemark

Gdy winda znajduje się na górze, jedyne co pozostaje w pomieszczeniu to dwa wąskie słupy , przestrzeń na dole jest nadal cała do użytku.

Kilent Stiltz-a

Stiltz Customers testimonial